Başvuru Formu , kendinizi burs verecek kişiye en iyi anlatma yoludur. Bu neden ile dikkatli ve özenli bir şekilde doldurun,formunuzu inceleyen kişi bir çok alanı boş geçtiğinizi , veya imla hataları ile dolu bir formu görürse size burs vermeyebilir.


Yardım Videoları Form değişik bölümlerden oluşmuştur. Her bölümün başında , o bölümü nasıl doldurmanız gerektiği ile ilgili yardım videoları bulacaksınız. tereddüt ettiğiniz noktada videoları izleyiniz.


Değişiklikler, Formunuza dilediğiniz zaman ulaşıp değişiklik yapabilirsiniz, yeni bilgi ve belgeler ekleyebilirsiniz.Daha önce müracaat etmediğiniz burslara müracaat edebilirsiniz.


Profil bölümü iki bölümden oluşur birinci bölümde ,Kişisel bilgiler, ikinci bölümde İletişim bilgileri yer almaktadır. Sizlerle irtibat sağlayabilmemiz için bu bölümü dikkatli doldurunuz. Bazı bilgileriniz e-devletten kontrol edildiği için değiştiremeyeceksiniz.Mutlaka resim koymayı unutmayın.


Eğitim Durumu, farklı bölümlerden oluşur ve forma başlamadan önce başvurmak istediğiniz burs tercihine göre ilgili bölüm açılır. İlköğretim,Orta öğretim, Lisans (Üniversite),Lisans Üstü (Master) ,Doktora Programı, Lisan (yabancı dil bursu müracaatları için) ,Özel yetenek (sanat, spor gibi), Diğer Öğrenim Bilgileri (Okul dışı alınan eğitimler için), bunların hepsini doldurmak zorunda değilsiniz, zaten size ilgili tercihinizi açacaktır.(Örneğin Master için burs arayan öğrenciye hem Lisans hem de Lisans Üstü açılacaktır) İlkokul müracaatlarında velisini adi mutlaka yazılmalıdır.


Aile Durumu ,Ailenin temel yapısı, ekonomik girdileri,sağlık ve medeni durumlarını içeren bir bölümdür. Hayatta olmayan aile bireyleri için bazı bölümler otomatik kapanır.


Sosyal Durumu, bu bölüm Kompozisyon (Essay) bölümlerini özellikle boş geçmeyin, bu bölümler karşınızdakini etkileyecek en önemli alanlardır.Anlaşılmaz ve çok uzun cümlelerden kaçının.Sade bir Türkçe ile yazmaya gayret edin.bütün alanları doldurmak zorunda değilsiniz ancak rakiplerinizin önüne geçebilmek için kendinizi en iyi şekilde ifade edebilmelisiniz.


Burs Bilgileri, sizin halen ve daha önce aldığınız burslar ile başvurmayı düşündüğünüz bilgileri girebileceğiniz bir bölüm.Yanıltıcı bilgi girerseniz kazanacağınız burstan da olabilirsiniz.


Evraklar, bölümünden evraklarınızın resmini çekerek veya tarayarak yükleme yapabilirsiniz. Evrakları nereden temin edeceğiniz konusunda daha geniş bilgiyi evrak temini linkinden edinebilirsiniz.


Banka bilgilerinizi bu bölüme girebilirsiniz, bazen burs veren kurumların çalıştıkları bankalar olabiliyor ve o bankada hesap açmanızı isteyebiliyorlar.