HAKKIMIZDA

Burs Verenler sitesi eğitime verilecek desteğin arttırılması ve bunun fırsat eşitliği çerçevesinde sürdürülebilir olması için kar amacı gütmeyen Sivil Toplum Kuruluşları ve hayırsever sosyal girişimcilerin işbirliği ile kurulmuştur.

Üç temel amacımız vardır:

1.Daha fazla gencimizin burs olanaklarından, kolayca yararlanmasını sağlamak.

2.Bireysel bağışçıların, burs veren Sivil Toplum Kuruluşlarına bağış desteğini sağlayarak kurumları, daha fazla burs verebilir hale getirmek.

3.Daha fazla kurum ve kuruluşu burs veren kuruluş haline getirerek toplumda eğitime bağış bilincini yaygınlaştırmak

Başvuru Kolaylığı: Başvuruları tek bir kanaldan yapmayı planladık.İlkokuldan >> eğitimin en son aşamasına kadar bir çok bilgimiz aslında değişmiyor, ( TC kimlik no, anne baba adı gibi) bir kez form dolduran öğrenci, takip eden senelerde yeni burs kaynaklarına başvurabiliyor.Öğrenci büyüdükçe her an yeni başarılarını, puanlarını, sertifikalarını formuna eklemesi mümkün ,böylece burs alma şansı ve yeni burslara başvurma şansı artıyor.Öğrencinin evrak peşinde, koşmasına, ve bunları kargo şirketleri ile burs veren kurumlara para ve zaman harcayarak ulaştırmasına gerek yok. Resmini çekerek veya tara/yükle yöntemi ile evraklarını bizim üstümüzden kurumlara kolayca ulaştırabilir.

Kurumlar ile Kolay iletişim: Nereye başvuracağına karar veremiyorsa www.bursverenler.org size burs veren kuruluşları ve açık olan bursları toplu halde gösterir seçme kolaylığı sağlar ayrıca Kurumların öğrenci hakkında yaptığı değerlendirmeleri.Burs alıp alamadığını,kurumların Görüşmeye çağırması, öğrenciye doğrudan mail atması gibi olanakları sağlar. Böylece her şeyi web üzerinden takip edilir.

Öğrenci o başvuru döneminde kurumdan burs alamaz ise, yine aynı kurumlara kolayca tekrar başvuru şansı sağlar.Bazı burs veren kurumlar dönemsel olarak başvuru kabul eder.Bursverenler.org öğrenci adına süreci takip eder ve başvuru kabul süresinin açıldığı ilk gün kurumlara iletir.Böylece hiç bir başvuru süreci kaçırılmamış olur.

Kurumlara bağışçı temin eder: Bireysel bağışçılar toplu olarak www.bursverenler.org altında burs veren kuruluşları, şartlarını, burs detaylarını inceleyip site üzerinden doğrudan o kuruma bağışta bulunma şansı yaratır. Bursa başvuranların kişisel bilgilerinin güvenliği nedeni ile bireysel bağışçıların doğrudan öğrencilere burs vermesi tarafımızdan engellenmiştir.