Şeffaflık ve Güvenilirlik

bursverenler.org ticari bir işletme olmayıp 50. yılını tamamlamış olan Yücel Kültür Vakfı'nın bir sosyal sorumluluk projesidir. Bütün bilgi ve belgelerin burs veren kurumlara aktarımları sırasında, kanunlar çerçevesinde maksimum güvenlik tedbirleri alınmıştır. Ayrıca özel yaşama saygı anlayışımız ve yasalar gereği hiç bir bilgi ve belgeniz sizlerin onay verdiği burs veren kurum ve kuruluşlar dışında paylaşılmamaktadır. Keza kurumlardan gelen bilgi mesajları, doğrudan burs talebinde bulunanlara (e-mail ve diğer iletişim kanalları kullanılmaksızın) güvenli bir şekilde ulaştırılmaktadır.

Sitemiz KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) çerçevesinde resmi kuruluş olan VERBİS üyesidir ve paylaştığınız kişisel datanızı asla verdiğiniz yetki dışında kullanamaz. bursverenler.org platformunda bütün para hareketleri bankalar üzerinden yapılır, bursiyerlere yapılan ödemelerin banka dekontları 24 saat içinde e-posta yolu ile bağışçılarına ulaştırılır. Böylece bağışçılar seçtikleri bursiyerlerin bursunun yattığından şeffaf biçimde haberdar olur. Güvenlik açısından, bağışçılarının doğrudan bursiyerlere bağışta bulunabilmesi bilinçli olarak engellenmiştir. Bireysel bağışçılar, bağış için ciddi ve güvenilir burs veren kurumlara yönlendirilmişlerdir. bursverenler.org bir bağışçının burs verme gerekçesi ile bursiyeri istismar etmesine asla aracı olmak istememektedir. Böylece bağışçıların bir kaç ay sonra bağıştan vazgeçmesi halinde gençlerin uğrayacağı mağduriyetler önlenmiştir.

Sürdürülebilirlik ve Toplumsal fayda

İlkokulda, ilk formunu dolduran bir öğrenci, üniversite, master ve doktora seviyesine kadar bu sistemi kullanabilir ve farklı burslardan yararlanabilir. Bir çok kişisel bilgimiz zaten değişmemektedir. (anne adı TC no, doğum tarihi, yeri vs). bursverenler.org üzerinde farklı burs olanakları bulunmaktadır. Burs almaya başlayanların, eğitim hayatları boyunca bunu aksatmadan sürdürebilmeleri asıl amacımızdır.

Bu nedenle bursiyerler, bağışçıları ile ilgili yapmasında fayda olan şeyler hakkında, açıklayıcı ve yönlendirici e-mailler almaktadırlar. Bu doğrultuda hareket eden bursiyerlerin eğitim hayatı boyunca burslarının sekteye uğramayacağını umuyoruz.

İyi eğitimli toplumlar, ekonomik refahın yanında teknoloji ,demokrasi, hoşgörü ve gelişmişlik seviyelerinde de örnektirler, bu neden ile kişi ve kurumları, eğitim için destek vermeye zorlamaktayız. Ne kadar fazla gencimize olanak yaratabilirsek, vakıf olarak o kadar misyonumuzu yerine getirmiş ve toplumsal fayda sağlamış olacağız.

Çevrecilik ve Teknoloji

Ormanlardan elde edilen kağıt kullanılması yerine çağdaş teknolojileri kullanarak dijital olarak iletişimi ve burs bulmayı sağlamaktayız. Hiçbir şekilde kağıt tüketilmez. Artık cep telefonu ile fotoğrafı çekilebilen her evrak (nüfus,transkript, proje, vs.) kolayca bursverenler.org'a yüklenebilmektedir.

Her zaman güncelleme olanağı olan ilk başvuru formunu doldurmanın, bursa başvuru yapanların 40 dakikasını alacağını biliyoruz. Ancak bu işlem bir kere yapıldıktan sonra ömür boyu yüzlerce bursa sadece bir tık ile başvuru yapabilmektedirler. Zaman içinde kazandıkları, her sertifikayı, her başarıyı, her madalyayı bu platformda eklemeleri mümkündür.

Hayat bir süreçtir, çocukluk biter eğitim başlar, eğitim biter iş başlar, iş biter emeklilik başlar. Doldurduğunuz form aslında eğitim süreciniz bittiğinde elinizdeki CV olacaktır.
Değerlendirmelerin objektif olabilmesi için sistem bilgisayarları tarafından ön değerlendirme ve veri işleme yapılır.  Bütün bilgiler kurum adminleri tarafından ikinci kez değerlendirilip sonuçlar doğrudan burs başvurusu yapanlara ulaştırılır.  

Ulaşılabilirlik ve Fırsat Eşitliği

Gençlerin burslara daha kolay ulaşabilmesi ve burs başvurularında en az masraf ile daha fazla bursa başvurmasını sağlamaktayız. Başvuruları tamamen ücretsiz yaptığımız durumda gençlerimizin (bursun kendine uygun olup olmadığını) okumadan tüm burslara başvurduğunu ve kurumların yöneticilerini boşuna yorduklarına şahit olduk. Bu neden ile kargo ücretlerinin çok altında bir fiyat politikası izlemekteyiz ve burslara başvurmanın bedelini sadece 5 TL olarak belirledik..
Örnek : Sadece şehit çocuklarına burs veren bir vakfa, bursun niteliğini okumadığı için bir çok şehit çocuğu olmayanın başvurduğunu gördük. 

Birleştiricilik ve kolaylık

Burs veren bütün vakıf , dernek, kişi ve ve ticari markalar ile sanayi ve ticaret odaları, sendikalar, eğitim kurumları bu platformu burs vermek veya bağış toplamak için
ÜCRETSİZ kullanabilirler. 
Burslara başvuru yapmak isteyen, ihtiyaç sahibi gençlere toplu halde burs verenleri gösterdiği gibi burs veren vakıf ve kuruluşlara da büyük kolaylık sağlamaktadır. Öğrencilerini kendileri seçebilmekte, yazışabilmekte ve bursiyerlerinin başarılarını buradan takip edebilmektedirler.