Şeffaflık ve Güvenilirlik

Bütün bilgi ve belgelerin Burs veren kurumlara aktarımları sırasında,kanunlar çerçevesinde maksimum güvenlik tedbirleri alınmıştır.Ayrıca özel yaşama saygı anlayışımız ve yasalar gereği hiç bir bilgi ve belgeniz sizlerin onay verdiği burs veren kurum ve kuruluşlar dışında paylaşılmamaktadır. Keza kurumlardan gelen bilgi mesajları, doğrudan burs talebinde bulunanlara (e-mail ve diğer iletişim kanalları kullanılmaksızın) güvenli bir şekilde ulaştırılmaktadır.

Sitemiz KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) çerçevesinde resmi kuruluş olan VERBİS üyesidir ve paylaştığınız kişisel datanızı asla verdiğiniz yetki dışında kullanamaz. Bursverenler.org platformunda bütün para hareketleri bankalar üzerinden yapılır,Bursiyerlere yapılan ödemelerin banka dekontları 24 saat içinde e-posta yolu ile bağışçılarına ulaştırılır. Böylece bağışçılar seçtikleri bursiyerlerin burs'unun yattığından şeffaf biçimde haberdar olur.Güvenlik açısından, bağışçılarının doğrudan bursiyerlere bağışta bulunabilmesi bilinçli olarak engellenmiştir. Bağışçılar, bağış için ciddi ve güvenilir kurumlara yönlendirilmişlerdir. Bursverenler.org bir bağışçının burs verme gerekçesi ile bursiyeri istismar etmesine asla aracı olmak istememektedir. Ayrıca bağışçıların bir kaç ay sonra bağıştan vazgeçmesi halinde gençlerin uğrayacağı mağduriyetler önlenmiştir.

Sürdürülebilirlik ve Toplumsal fayda

İlk okulda , ilk formunu dolduran bir öğrenci, ,üniversite, Master ve Doktora seviyesine kadar bu sistemi kullanabilir ve farklı burslardan yararlanabilir.. Bir çok kişisel bilgimiz zaten değişmemektedir.(anne adı TC no , doğum tarihi, yeri vs) .Bursverenler.org üzerinde farklı burs olanakları bulunmaktadır. burs almaya başlayanların, eğitim hayatları boyunca bunu aksatmadan sürdürebilmeleri asıl amacımızdır.

Bu nedenle bursiyerler , bağışçıları ile ilgili yapmasında fayda olan şeyler hakkında, açıklayıcı ve yönlendirici e-mailler almaktadırlar.. Bu doğrultuda hareket eden bursiyerlerin eğitim hayatı boyunca burslarının sekteye uğramayacağını umuyoruz.

İyi eğitimli toplumlar, ekonomik refahın yanında, teknoloji ,demokrasi, hoşgörü ve gelişmişlik seviyelerinde de örnektirler, bu neden ile kişi ve kurumları, eğitim için destek vermeye zorlamaktayız.Ne kadar fazla gencimize olanak yaratabilirsek , vakıf olarak o kadar misyonumuzu yerine getirmiş ve toplumsal fayda sağlamış olacağız.

Çevrecilik ve Teknoloji

Ormanlardan elde edilen kağıt kullanılması yerine çağdaş teknolojileri kullanarak dijital olarak iletişimi ve burs bulmayı sağlamaktayız..Artık cep telefonu ile fotoğrafı çekilebilen her evrak(nüfus,transkript, proje, vs.vs.) kolayca bursverenler.org'a yüklenebilmektedir.

Her zaman güncelleme olanağı olan ilk başvuru formunu doldurmanın, burs'a başvuru yapanların 40 dakikasını alacağını biliyoruz. Ancak bu işlem bir kere yapıldıktan sonra yüzlerce burs'a sadece bir tık ile başvuru yapabilmektedirler.. Zaman içinde kazandıkları, her sertifikayı, her başarıyı bu platformda eklemeleri mümkündür.

Hayat bir süreçtir, çocukluk biter eğitim başlar, eğitim biter iş başlar, iş biter emeklilik başlar. Doldurduğunuz form aslında eğitim süreciniz bittiğinde elinizdeki CV olacaktır.

Ulaşılabilirlik ve Fırsat Eşitliği

Bursverenler.org ticari bir işletme olmayıp 50. yılını tamamlamış Yücel Kültür Vakfının bir sosyal sorumluluk projesidir. Gençlerin burslara daha kolay ulaşabilmesi ve burs başvurularında en az masraf ile daha fazla burs'a başvurmasını sağlamaktayız. Başvuruları tamamen ücretsiz yaptığımız durumda gençlerimizin (Burs'un kendine uygun olup olmadığını) okumadan tüm burslara başvurduğunu ve kurumların yöneticilerini boşuna yorduklarına şahit olduk. Bu neden ile Kargo ücretlerinin çok altında bir fiyat politikası izlemekteyiz ve burslara başvurmanın bedelini sadece 5 TL olarak belirledik..